AEFE
flag Čeština cz
seperator
AEFE

Vítejte ve Francouzském lyceu v Praze

Francouzské lyceum v Praze (LFP) je mezinárodní školské zařízení spravované Agenturou pro francouzské školství v zahraničí (AEFE). Patří tedy do sítě 552 škol ve 138 zemích světa.

Naši školu, jež se nachází v samém srdci Prahy, navštěvuje 780 dětí čtyřicítky různých národností, a to od mateřské školy po maturitu. Pro všechny jsou zde k dispozici odpovídající prostory, sportoviště, školní jídelna i bohatá nabídka mimoškolních aktivit.

Kontaktujte nás

seperator

Mezinárodní škola

Nabízíme vícejazyčné vzdělávání založené na osnovách francouzského Ministerstva školství, mládeže a sportu. Díky francouzsko-českým bilaterálním dohodám mají naši studenti zajištěnou a uznanou úroveň také v českém jazyce, což jim otevírá přístup k ambicióznímu vysokoškolskému studiu v České republice, ve Francii i v dalších zemích světa.

seperator

Vzdělávat se „po francouzsku“

Vybrat si LFP znamená vybrat si vzdělání „po francouzsku“, tedy vzdělání náročné i vstřícné zároveň. Také to znamená vybrat si školu, která je otevřená k hostitelské zemi a která podporuje vícejazyčnost a multikulturalismus, a to zejména prostřednictvím rozšířené výuky jazyků (francouzštiny, angličtiny a češtiny) od nejmladšího věku.

seperator

Individuální přístup

Posláním našeho pedagogického sboru, složeného převážně z francouzských, českých a britských učitelů, je doprovázet žáky při jejich školní docházce a vést je k úspěchu, s ohledem na osobnost a individuální potřeby každého z nich.

seperator

Excelentní vzdělání

Každý rok dosahují naši žáci a studenti u zkoušek skvělých výsledků, a to nejen díky úsilí a profesionalitě všech našich zaměstnanců (pedagogických i nepedagogických), ale také díky zájmu rodin o školní docházku svých dětí.

seperator

Naše mateřská škola

Mateřská škola je první etapou ve francouzském vzdělávacím systému. Co je cílem? Probudit v dětech chuť chodit do školy, něco se naučit, posílit a rozvíjet svou osobnost.

Mateřskou školu definují tři základní myšlenky:

  • Je to škola určená malým dětem.
  • Je to škola, která děti učí se učit.
  • Je to škola, kde děti spolupracují a tráví čas v kolektivu.
Vše o mateřské škole na LFP
seperator
map

552 škol

138 zemí

380,000 žáků