AEFE
flag Français fr
seperator
AEFE

Bilingvní sekce

15. 5. 2023

Milí rodiče, žáci a přátelé Francouzského lycea v Praze,

chtěli bychom vás upozornit na poslední termín pro zaslání přihlášky do bilingvní sekce.

Termín pro zaslání přihlášek se blíží rychle, zbývají vám pouhé 3 dny, do 17. 5. 2023.

Je důležité, abyste nezmeškali tuto příležitost, pokud máte zájem o výuku ve více než jednom jazyce a rozšíření svých možností pro další studium.

Bilingvní sekce nabízí jedinečnou příležitost propojit vzdělávání a jazykové dovednosti. Budete se učit v hloubce jak francouzštinu, tak další jazyk, který si vyberete. 

Nezapomeňte, že vyplnění přihlášky je povinné pro všechny zájemce o přijetí do bilingvní sekce. Pokud jste váhali, je teď ten pravý čas jednat. Vyplňte přihlášku a zajistěte si místo na přijímacích zkouškách, které se budou konat dne 24. 5. 2023.

K přijímacím zkouškám zveme žáky 4. tříd (přednostně, neboť věkově odpovídají svým budoucím spolužákům) a 5. tříd. Zkoušky se skládají ze školního testu z českého jazyka (nikoliv test Cermat), 90 minut, a školního testu z matematiky, 30 minut. Testem z českého jazyka chceme prověřit především jazykové předpoklady uchazeče, bohatost slovní zásoby v češtině a schopnost porozumět textu. V matematice je cílem zjistit předpoklady logického myšlení a zvládnutí základních početních operací (sčítání, odčítání, násobení a dělení).

Pokud máte jakékoliv otázky, neváhejte se obrátit na naše příslušné kontaktní osoby, které vám rády pomohou : inscription@lfp.cz

Držíme vám palce při testech a věříme, že se budete moci přidat ke společnosti talentovaných žáků v bilingvní sekci Francouzského lycea v Praze.

Těšíme se na vás.